Jan Látal

Jazyky

Jan Látal se věnuje audiovizuální tvorbě již od roku 2001. V roce 2005 ukončil magisterské studium na Literární akademii - obor interaktivní media / tvůrčí psaní. Díky multioborovosti studia se tak naučil ovládat profesi kameramana, střihače (obrazová postprodukce) i režiséra. Poté studoval na FAMU katedru Dokumentární tvorby.

Je autorem zhruba 12 dokumentárních filmů vytvořených převážně pro českou televizi (Expremiéři - Stanislav Gross, Jiří Paroubek, cyklus Kmeny - Hipsteři, Rainbow) Jeho posledním filmem je celovečerní dokumentární snímek do kin Česká pivní válka.

Je spoluzakladatelem tvůrčího studia Družina, které je zaměřeno na tvorbu veřejně prospěšných kampaní. V jejím rámci spolupracoval na dvou kampaních pro Stranu Zelených (podzim 2013, zima 2014). Stojí také za několika úspěšnými virálními spoty (Můj hlas je zelenej, Chcete moře, Jak odstranit Zemana s Fischerem, Poslední vzkaz Tomáše Hanáka, Putinova olympiada a mnohé další), které mají v souhrnu několik milionů shlédnutí. Jako režisér též spolupracoval na třech identových řadách České Televize.

Je šťastně ženat, má dvě děti. Rád tančí, hraje na kytaru, vymýšlí vtipy, jí a jezdí na skůtru.